واحد پول روسيه روبل مي باشد كه هر روبل به صد كوپك تقسيم مي شود.

مردم روسيه ، مردمي فرهنگ دوست هستند و براي شخصيت هاي فرهنگي ، ارزش ويژه اي قائل مي شوند. روسيه با فرهنگ كهن و ريشه دار  خود در سراسر اروپا الهام بخش نژاد اسلاو مي باشد.

مردها در برخورد با هم ، به گرمي دست مي دهند ولي زنان كمتر راغب به اين كار هستند.

روسها در هنگام ورود به خانه كفش هاي خود را در مي آورند. اگر مهمان باشيد احتمالا" صاحبخانه به شما دمپايي روفرشي مي دهد.

رد كردن نوشيدني كه ميزبان تعارف مي كند، بي ادبي محسوب نمي شود.

معمولا" مهمان براي ميزبان هديه اي مانند گل ، نوشيدني و يا خوراكي مي برد.

ديركردن مهمان بيش از  15 دقيقه بي ادبي است و ميزبان را ناراحت مي كند.

براي رفتن به مهماني لباس رسمي و مناسب مي پوشند كه نشانه احترام به ميزبان مي باشد.

نامهاي روسي از سه بخش تشكيل مي شوند: بخش اول اسم شخص است و بخش دوم نام پدر يا بخشي از نام او به همراه پسوند "ويچ" يا "اويچ" (براي مردان) و پسوند " اوفنا" ويا "آفنا" (براي زنان) مي باشد. بخش سوم نيز نام خانوادگي است . در مراسم رسمي از سه نام با هم استفاده مي شود ولي دوستان صميمي و خانواده ، همديگر را با نام كوك صدا مي كنند.

در روسيه با توجه به وسعت و وجود فرهنگهاي مختلف تنوع غذايي زيادي وجود داردولي اساس آن بر غذاهاي روستايي با تركيبي از انواع مرغ و ماهي و قارچ و ميوه ها و عسل است.

سوپ و تاس كباب هاي روسي كه  غذاي اصلي روسها بوده از گوشت و ماهي طبخ مي شوند.

در روسيه براي تهيه غذا و نوشيدني از مواد غيرحلال استفاده مي شود لذا مسلمانان  مقيد بايد احتياط را رعايت نمايند و از هرمكاني غذا تهيه ننمايند.

روسيه با توجه به وسعت و تنوع جمعيتي ، از ديدنيهاي تاريخي و طبيعي و هنري زيادي برخوردار مي باشد، همچنين بدليل اينكه در قرنهاي اخير يكي از كشورهاي قدرتمند جهان بشمار مي آمده ، داراي قصرها ، ساختمانها و موزه هاي زيادي مي باشد و شهر مسكو به عنوان پايتخت آن از بخش زيادي از اين ديدنيها بهره جسته است. ولي در سايت شركت نسيم شب پرواز سعي شده است بخشي از اين ديدنيها به زبان ساده و مختصر جهت آشنايي مسافرين ترجمه و قرار داده شده است.

مسکو و سنت پترزبورگ

مسکو شهری رودگذر است که در کنار رودخانه بزرگ مسکو قرار دارد که عبور این رودخانه از مرکز این شهر همانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا مثل لندن و پاریس نمایی زیبا و لطیف شده را به شهر بخشیده است.

کاخ کرملین

از ویژگی های جالب شهر مسکو داشتن سیستم متروی قدیمی با قدمتی حدود 100 سال است که این سیستم زیرزمینی با داشتن بیش از 185 ایستگاه و جابجایی بیش از 7 میلیون نفر در روز یکی از بزرگترین سیستم های متروی شهری دنیا است و عمیق ترین تونل های زیرزمینی را در خود دارد. مترویی با  داشتن ایستگاه های متفاوت از لحاظ ساختار بصری و معماری.

یکی از بزرگترین مجموعه های دیدنی شهر مسکو که هر توریستی آرزوی دیدن آن را دارد مجموعه دیدنی و زیبای میدان سرخ مسکو است که این میدان یکی از دیدنی ترین میادین جهان است که هر ساله شمار زیادی توریست را به آنجا می کشاند. این میدان همچنین محل برگزاری بسیاری از رخدادهای سیاسی و اجتماعی در شهر مسکو است و بسیاری از کنسرت های بزرگ در این میدان برگزار شده است

کاخ کرملین یکی دیگر از بناهای معروف جهان است که در غرب میدان سرخ و کنار رودخانه مسکو قرار دارد. این مجموعه بنای 500 ساله که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است محل زندگی رئیس جمهور روسیه است.

کلیسای جامع سنت باسیل از دیگر مجموعه های دیدنی شهر مسکو است که در جنوب میدان سرخ قرار دارد. این کلیسای جامع به دستور ایوان مخوف ساخته شده و مانند دیگر آثار و بناهای میدان سرخ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است که در شمال غربی ترین نقطه این کشور قرار دارد. این شهر با نام های دیگری همچون پتروگراد و لنینگراد نیز نامیده می شده. این شهر همانند مسکو شهری رودخانه ای و همچنین بندری است و در کنار رودخانه بزرگ نِوا و خیلج فنلاند قرار دارد. در واقع سنت پترزبورگ غربی ترین شهر روسیه و دروازه روسیه با شمال اروپاست.

رودخانه نوا و فستیوال موسیقی در تابستان در شهر سنت پترزبورگ
این شهر بزرگ پایتخت سابق و قدیمی کشور روسیه بوده که در سال 1703 به دستور پتر کبیر ساخته شده و  از همان سال تا 1917 و به مدت 300 سال پایتخت این کشور بوده است.

و جالب است بدانید که در زمان قاجاریه این شهر به نام به نام پتل پورت خوانده میشده و از آن به عنوان دورترین نقطه مثال زده میشده چون در آن زمان دانشجویان و روشنفکرانی از ایران برای ادامه تحصیل به آنجا می رفته اند.

کاخ مارینسکی

در این شهر قدیمی آثار دیدنی و تاریخی بسیاری قرار دارد و از لحاظ توریست، با داشتن 36 مجموعه تاریخی، 221 موزه، 2000 کتابخانه و بیش از 4000 اثر دیدنی، توریستی ترین و دیدنی ترین شهر روسیه است و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. (چیزی شبیه به شهر اصفهان).

در این شهر یکی از معروفترین و بزرگترین موزه های جهان قرار دارد. موزه هرمیتاژ در کنار نام بزرگترین موزه های جهان همچون موزه لور فرانسه قرار دارد و یکی از دیدنیهای دیگر این شهر است.

از قدیمیترین کلیساهای این شهر می توان به کلیسای جامع سنت ایزاک اشاره کرد که ساخت آن در سال 1818 شروع شده و ساخت آن 40 سال به طول انجامیده. گنبد طلایی این کلیسا نماد مشهور آن است.

کلیسای اسپیلت بلود یکی دیگر از کلیساهای قدیمی و زیبای این شهر است که در سال 1883 ساخته شده و یکی از زیباترین کلیسای شهر از نظر هنر و معماری است.

ما را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

همراه ما باشید

درباره ما

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سفرنامه اسرارآمیز

  • مجری بهترین تورهای داخلی و خارجی
  • اخذ ویزای کلیه کشورها
  • ارائه آنلاین ویزای کلیه کشورها