درباره مالزی

این کشور مالزی که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و. پایتخت آن کوالامپور است به سرزمین مهربان و خندان معروف است.تمام ساکنان این سرزمین مهمان نواز و خونگرم و صمیمی هستند.این کشور از نظر اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی پیشرفته است.مسافران بعد از رسیدن به فرودگاه کلیاء در شهر کوالامپور با فرهنگ غنی و طبیعت زیبای این شهر روبرو خواهند شد. کشور مالزی با داشتن آداب و رسوم غنی،هنر ساکنان،انواع غذاهای خوشمزه جنگلهای فراوان استوایی،انواع پوشش های گیاهی به یکی از بی نظیرترین مناطق دنیا تبدیل شده است.در این کشور میتوانید خاطره ای به یاد ماندنی از هتلهای باشکوه،مراکز خرید،سرگرمی ها،سواحل زیبا کوهنوردی داشته باشید.این شهر برای هر کسی و هر سلیقه ای مناسب است و برای بازرگانان،توریست ها،تاریخ دانان،اکو توریست ها و علاقه مندان به ساحل بسیار مناسب است.به گفته ی یکی از نویسندگان انگلیسی اگر کسی این سرززمین زیبا را ندیده باشد مانند این است که دنیا را ندیده.

موقعیت جغرافیایی مالزی

مالزی که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و توسط دریای جنوبی چین به دو قسمت تقسیم می شود.که قسمت غربی و شرقی مالزی از دشتهای ساحلی و کوهستانهای جنگلی فراوانی پوشیده است. بلندترین کوههای این منطقه کوه کینا بالو است که بیش از چهار هزار متر ارتفاع دارد.

جاذبه های گردشگری مالزی

این شهر مالزی دارای سواحل فراوان است به همین دلیل مهمترین مکان در دنیا برای غواصی است. از زیباترین جاذبه های مالزی منطقه ی ساراواک است که با آبهای زیبا و شفاف بسیار دیدنی است.
مالزی با طبیعت زیبا و استوایی و جنگلهای فراوان مانند جنگل ملی و تامان نگارا که از قدیمی ترین جنگلها هستند مالزی گردشگران زیادی را جذب کرده است.از جزیره های مهم مالزی میتوان جزیره ردانگ،جزیره پرهنتیان،جزیره تیومان و جزیره لنکاوی که در شمال غرب مالزی است و به زبان مالایی یعنی عقاب سرخ قهوه ای است را نام برد.بلندترین برجهای دوقلوی جهان برجهای دقلوی پتروناس است که برای شرکت نفت پتروناس مالزی است و جاذبه های توریستی کوالالامپور مالزی است.بلندترین مجسمه ی دنیا مجسمه ی بودا مالزی است که در منطقه ی باتو کیو مالزی است.بزرگترین باغ پرنده ها در دنیا پارک پرنده ها در کوالالامپور مالزی است.هتلها و رستورانهای مالزی و کازینو در نزدیکی کوالالامپور یکی دیگر از جاذبه های توریستی مالزی است.

مراکز خرید و فروشگاههای مالزی

مالزی یکی از مهمترین مکانها برای مراکز خرید است که در جنوب شرق آسیا قرار گرفته است.این بازارها انواع کیف،کفش،پوشاک،لوازم خانگی،لوازم الکترونیکی،لوازم آرایشی و غیره را عرضه میکند.مهمترین مراکز خرید مالزی عبارتند از:مرکز خرید جانیت،مرکز خرید استار هیل،مید ولی مگامال،سوریا در شهر کوالالامپور،کارفور،مرکز خرید بی بی پلازا،سوکو و جایا جاسکو است.از سوغاتی کشور مالزی صنایع دستی،پارچه ی معروف باتیک،روغن نخل و لوازم دیگر مانند لوازم الکترونیکی،آرایشی و بهداشتی و نساجی است.

 

ما را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

همراه ما باشید

درباره ما

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سفرنامه اسرارآمیز

  • مجری بهترین تورهای داخلی و خارجی
  • اخذ ویزای کلیه کشورها
  • ارائه آنلاین ویزای کلیه کشورها